Nabór FAQ

Jak się dostać do chóru?

Wystarczy przyjść w dowolnym z ogłoszonych terminów naboru do naszej siedziby i ustawić się w kolejce. Nie trzeba się umawiać, nie trzeba się zapisywać, nie trzeba nic przynosić.

Czy na pierwsze przesłuchanie w październiku trzeba przyjść z przygotowanym utworem?

Nie wymagamy prezentowania przygotowanego wcześniej utworu - każdy kandydat zostanie poproszony o wykonanie kilku standardowych ćwiczeń głosowych. Wszelkie dodatkowe formy autoprezentacji pozostawiamy woli i inwencji kandydatów.

USOS! Kiedy...? Na co...? Czy zdążę...? Ile miejsc...?

Na razie nie przejmuj się USOSem, tym bardziej, że u nas nie jest obowiązkowy. Najbliższa OGUNowa rejestracja dla nowoprzyjętych rusza dopiero w grudniu. Najważniejsze w tej chwili to zostać przyjętym po październikowych przesłuchaniach w naszej siedzibie. Poza tym warto się zastanowić - chór zabiera wiele razy więcej czasu niż kazdy inny OGUN - tych kilka punktów to raczej drobny bonus za ciężką pracę naszych chórzystów niż sposób na zaliczenie. To się po prostu nie opłaca :)

Jak dobrze trzeba śpiewać, żeby się dostać? Czy jest wymagane jakieś doświadczenie/wykształcenie?

Jak powiada nasza dyrygentka "z amatorami można góry przenosić". Wykształcenie i doświadczenie to ważne atuty, ale siłą ChAUW jest ogromny zapał i wytężona praca ludzi, dla których chór jest często pierwszą przygodą z klasycznym śpiewaniem. Podstawowym wymaganiem jest posiadanie słuchu muzycznego i sprawnego głosu. Czytania nut, muzycznej terminologii i emisji głosu uczymy się na bieżąco w praktyce i - w razie potrzeby - na dodatkowych zajęciach.

Kiedy, gdzie, jak często odbywają się próby? Ile trwają? Czy trzeba chodzić na wszystkie?

Próby zazwyczaj odbywają się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w czwartki w godz. 18:30-21:00 w budynku Wydziału Geologii na Kampusie Ochota. W razie potrzeby w inne dni tygodnia odbywają się również próby dodatkowe. Obecność na próbach jest obowiązkowa i wraz z wynikami przesłuchań do danego repertuaru decyduje o zakwalifikowaniu na koncert czy wyjazd.

Czy chór pobiera składki członkowskie?

Nie. Choć regulamin przewiduje pobieranie składek członkowskich, to jednak od kilku lat nie ma takiego obowiązku.

Nie jestem studentem UW. Czy zostanę przyjęty?

Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego z założenia reprezentuje tę uczelnię i gromadzi głównie jej studentów i absolwentów, jednakże utalentowani kandydaci spoza UW są również mile widziani.

 

Galeria