logo ChAUW t
Chór Akademicki UW
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Koncert a cappella „Tylem Wytrwał”

3 kwietnia 2011 roku godz. 19.00,
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego,

Program złożony z wielokrotnie nagradzanych wykonań muzyki chóralnej sakralnej i świeckiej różnych epok, kompozytorzy m.in. Archangielski, Bembinow, Maklakiewicz, Mendelssohn, Paderewski, Piazzolla, Purcell

2011-10-23 koncert-jubileuszowy plakatKoncert a cappella 90 lat ChAUW

23 października 2011 o godz. 20.30
Biblioteka Uniwersytecka ul. Dobra 56/66
Wstęp wolny

W programie: utwory a cappella sakralne i świeckie od renesansu do współczesności m.in.: T. Tallis, H. Purcell, Wacław z Szamotuł, M. Gomółka; polskie kompozycje takich twórców jak: I. Paderewski, P. Łukaszewski, M. Bembinow, utwory ludowe w ar. St. Wiechowicza, T. Maklakiewicza, współczesne utwory rozrywkowe m.in. A. Piazzola, S. Asmussen. Zostaną zaprezentowane utwory, które pojawiały się  w repertuarze podczas długich lat działalności chóru, a także te które zostały wykonane podczas zwycięskich występów zespołu na konkursach w ostatnich latach.

Płyta CD a cappella

wydanie materiału z nagrania dokonanego podczas koncertu 3 kwietnia w Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego, grudzień 2011 roku

Koncert urodzinowy Uniwersytetu warszawskiego
90 lat chóru akademickiego uw
Msza c-dur „Cellensis” Josepha Haydna Hob. XXII:5

1 grudnia 2011 roku godz. 19.00
Filharmonia Narodowa w Warszawie

Wykonawcy:
Anna Karasińska – sopran,
Agnieszka Rehlis – alt,
Karol Kozłowski – tenor,
Patryk Rymanowski – bas,

Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej w Warszawie
Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego

dyrygent - Irina Bogdanovich.

Płyta CD pod tytułem „Haydn i Lessel – mistrz i uczeń” (tytuł roboczy).

W marcu 2010 roku odbyło się prawykonanie „Mszy Polskiej” Franciszka Lessla, jedynego polskiego ucznia Josepha Haydna. Partytura tego utworu została odnaleziona po wielu latach
i opracowana w ramach pracy naukowej na Uniwersytecie Warszawskim przez chórzystkę i instruktorkę ChAUW p. Katarzynę Płońską. W celu promocji tego utworu, kompozytora a przez to polskiej twórczości chcemy połączyć nagranie „Mszy Polskiej” z mszą J. Haydna (jako mistrza Franciszka Lessla) i wydać na wspólnej płycie. Jest to projekt, który ma być realizowany we współpracy z Biurem Promocji UW z programu kultura.uw.

Zjazd chórzystów A.D 2011

w dniu 2 grudnia 2011 roku zorganizowany we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego.
Informacje dla osób biorących udział w Zjeździe

Patronem honorowym jubileuszu jest Jej Magnificencja prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow
Patronat medialny nad wydarzeniami jubileuszowymi objął Program 2 Polskiego Radia

18Lis