logo ChAUW t
Chór Akademicki UW
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish


altZ dwóch wykonań Mszy h-moll Jana Sebastiana Bacha w kwietniu 2008 roku pierwsze zostało nagrane w studiu S1 Polskiego Radia z towarzyszeniem Orkiestry Akademii Bethoveenowskiej i solistów: Marty Boberskiej, Małgorzaty Pańko, Aleksandra Kunacha i Roberta Gierlacha. Dyryguje Irina Bogdanovich.
altPierwszy w historii ChAUW studyjny album ącym repertuarem a cappella ukazał się w grudniu 2007 r. Dodatkowo znalazło się na nim nagranie motetu J.S. Bacha "Lobet den Herrn" z nagrodzonego występu w Legnicy /. Prezentujemy cztery z dziewiętnastu utworów zarejestrowanych podczas sesji w studiu S1 Polskiego Radia.alt W grudniu 2005 r. na zaproszenie stowarzyszenia Musica Sacra wzięliśmy udział w festiwalu Laboratorium Muzyki Współczesnej, gdzie wraz z chórem Musica Sacra i Polską Orkiestrą Radiową wykonaliśmy utwór Mariana Borkowskiego Dies irae. Owocem tej współpracy jest płyta Baird, Łukaszewski, Błażewicz, Borkowski nagrodzona w 2007 roku nagrodą Fryderyka.alt Fragmenty jednego z występów podczas letniego tournee ChAUW po Włoszech w 2005 r. w kościele archidiecezjalnym w górskim miasteczku Mel.alt Echa konkursowych występów na festiwalach w Legnicy i w Hajnówce w maju 2005 r. w audycjach Programu 2 Polskiego Radia. Audycje prowadzi red. Elżbieta Gryń-Stasik.alt Trzy nagrania z występu na Międzynarodowym Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej z 28 maja 2005 r., gdzie zdobyliśmy I miejsce w kategorii chórów akademickich{youtubejw height="280" width="450"}6zzhr_qcA8Q{/youtubejw}

alt Nagranie wideo z 27 kwietnia 2003 roku z pierwszego koncertu z nowym repertuarem a cappella przygotowanym przez Irinę Bogdanovich.

Siergiej Rachmaninow - Bogorodice dzjewo radujsjaalt Do październikowego numeru kwartalnika Uniwersytet Warszawski z 2003 r. dołączona została płyta, na której zebraliśmy najlepsze utwory z repertuaru instrumentalno - wokalnego. Na płycie fragmenty wykonań Requiem Verdiego (luty 2000), Judy Machabeusza G.F. Handla (maj 2001) i Carminy Burany C. Orffa (maj 2002)alt Płyta z nagraniami archiwalnymi wydana z okazji jubileuszu 80-lecia ChAUW w 2001 r. zawiera utwory nagrane w latach 1963-1997.


 Najbliższe wydarzenia

Galeria

Zapisz się!