logo ChAUW t
Chór Akademicki UW
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish


Sezon 09/10

28 września ruszają z kopyta prace nad Stabat Mater Dvoraka, który wykonamy w Koszycach w listopadzie. Tuż przed wyjazdem na Słowację weźmiemy udział w koncercie kompozytorskim Miłosza Bembinowa na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, wraz z Chórem Kameralnym UW i chórem Astrolabium z Torunia. W grudniu wchodzimy do studia z kilkoma ośpiewanymi już utworami a cappella, zaczynając zbierać materiał do kolejnej płyty. Repertuar a cappella poszerzymy w styczniu, przygotowując się do uczestnictwa w majowym konkursie muzyki cerkiewnej w Hajnówce i do tygodniowego pobytu we Włoszech (m.in. w Bolonii). W tym też czasie ponownie wykonamy Stabat Mater.


Strój koncertowy

Na oficjalne występy ubieramy się następująco:

Panowie: jednolity garnitur, muszka, buty, skarpetki - wszystko w kolorze czarnym, do tego biała koszula. Długie włosy spiąć czarną gumką/frotką.

Panie:
chórowy komplet żakiet + spódnica, do tego czarna bluzka z dekoltem, rajstopy i buty z zakrytymi palcami.

Nuty w czarnych teczkach bądź okładkach. Wychodząc i schodząc trzymamy nuty w ręce przeciwnej do widowni.PUNKTY ZA FREKWENCJĘ

Punkty za frekwencję służą jako wskaźnik aktywności chórzysty, który pomaga w wyłanianiu składu na występy, wyjazdy i służy za podstawę do przyznawania rozmaitych ulg.
Jako pełną frekwencję, czyli 100% traktujemy obecność na wszystkich próbach w trakcie roku akademickiego i na obowiązkowych występach. Punkty za próby wrześniowe i za dodatkowe inauguracje i inne występy są doliczane dodatkowo, co w rezultacie umożliwia uzyskanie grubo ponad 100% frekwencji.

Zasady przyznawania punktów:

OBECNOŚĆ NA CAŁEJ PRÓBIE                 3 PKT

OBECNOŚĆ OD PRÓBY GŁOSOWEJ           2 PKT

OBECNOŚĆ OD PRÓBY OGÓLNEJ             1 PKT

INAUGURACJA, KONCERT KOLĘD ITP.      5 PKT

  • Spóźnienie większe niż 15 min. jest traktowane jako nieobecność w danej części próby.
  • Za wcześniejsze wyjścia z próby punkty są odpowiednio odejmowane.
  • Za nieusprawiedliwioną nieobecność na występie, na który było się zapisanym punkty będą odejmowane.
  • W razie planowanej dłuższej nieobecności można wziąć urlop (max. 1 rok)
  • Po miesiącu nieusprawiedliwionej nieobecności osoba jest usuwana z listy chórzystów, a wszystkie punkty są kasowane.
  • Prosimy o uprzednie zgłaszanie planowanych nieobecnosci, spóźnień i urlopów. Zgłoszenia przyjmujemy także mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i sms-em 602552759.Forum ChAUW

Uruchamiamy chórowe forum pod adresem www.chauw.fora.pl. Będzie można na nim m.in. komentować zamieszczane na stronie wpisy. Zapraszamy do rejestracji.


Kontakt

Po dalsze informacje i wszelką pomoc zwracajcie się do chórowych władz. O ich funkcjach i kompetencjach możecie poczytać w Regulaminie ChAUW.


 Najbliższe wydarzenia

Galeria

Zapisz się!