logo ChAUW t
Chór Akademicki UW
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish
 

W zbliżające się Święta życzymy wielu chwil delikatności, radości i wzruszeń. Niech piękno muzyki wniesie do Waszych rodzin pokój i dobro i łączy Was przy wigilijnym stole. W nastrój nadchodzącego czasu niech wprowadzi Was wyjątkowy utwór S. Rachmaninowa - Bogorodice Diewo.

Z najlepszymi życzeniami,
Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego

Dodaj komentarzJeden z najstarszych zespołów akademickich w kraju – pełen wigoru, sił witalnych i radości życia, kipiący młodością i wpatrzony w przyszłość. Ewenement? Bynajmniej! Owe atrybuty młodości idą w parze z dostojnym wiekiem Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego, który od lat zasilają studenci i absolwenci UW i innych uczelni.

I chociaż tworzą go amatorzy, to właśnie w Akademickim UW swoje kariery rozpoczynali wielki tenor Jan Kiepura czy jedna z najwybitniejszych polskich śpiewaczek – Jadwiga Rappé.

W myśl sentencji varietas delectat w repertuarze Chóru odnajdziemy dźwięki różnych epok muzycznych – od renesansu do czasów współczesnych, a także bogactwo form – od programu a cappella po utwory wokalno-instrumentalne.

Radość z obcowania ze sztuką nie byłaby pełna bez możliwości dzielenia się nią. Dlatego Chór Akademicki UW chętnie i dużo koncertuje, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, wpisując się w ten sposób w życiorysy chórzystów barwnym epizodem. A być może czymś znacznie więcej.

Komentarze  

admin
# admin 2009-10-24 14:23
Zapraszamy do komentowania artykułów.
Odpowiedz
Guest
+4 # Guest 2012-06-10 13:19
Dzień dobry,
gratulacje dla całego Chóru, to było wruszające, fantastyczny występ na ceremonii otwarcia Euro 2012. Wspaniale, że w Polsce odbywa się takie piłkarskie święto.
Trzymajmy kciuki za Naszych :)
Pozdrowienia serdeczne
Dorota
Odpowiedz
# Guest 2009-11-28 20:53
Ten komentarz został usunięty przez Administratora
Lucyna
# Lucyna 2017-09-18 16:16
Dziękujęmy za piękny koncert w Toruniu :) Mamy nadzieję,że Państwo także są zadowoleni z pobytu w naszym mieście .
Odpowiedz
# Guest 2017-10-04 17:32
Ten komentarz został usunięty przez Administratora

 Najbliższe wydarzenia

Galeria

Zapisz się!